Seo Optimizasyonunun Getirileri

Geçenlerde bir arkadaşımın evden para kazanma yöntemlerinden bahsettiğini ve kendisinin de bir site sahibi olduğunu buradan düzenli bir şekilde gelir elde ettiğini öğrendim. Sanırım bir üniversite mezunu olarak uzunca bir zamandır evde oturup sadece ev içi emek üretiyor olmak beni ziyadesiyle bunaltmış olmalı ki bu bilgi üzerinde epey bir yoğunlaştım. Çok ilgimi çekti.

Nasıl internet üzerinden para kazanıyordu. Site sahibi olmak internet üzerinden gelir elde edebilmek için yeterli miydi? Tabi ki her işin bir pür noktası olduğu gibi sadece internette bir site açıp onun öylece durduğu yerde gelir elde etmenizi sağlaması mümkün değildi. Bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekiyordu para kazanabilmek için. Bunu ne şekilde sağlayabiliriz? Tabii ki sitemizi düzenli aralıklarla güncelleyerek. Onu SEO uyumlu hale getirerek. Seo bizi diğer siteler arasında fenomen hale getirecek yani popülaritemizi artırıp ünlü yapacak.

Seo yani “Arama Motorları Optimizasyonu” sahip olduğumuz internet sitesine fazlaca ziyaretçi çekebilmemizi sağlar. İnsanlar internete girip arama yaptıklarında genellikle ilk sayfadaki sonuçlarla ilgilenir değil mi? İşte Seo uyumlu bir site oluştursak şayet bunu sağlayabiliriz. Bunun için site adımızdan tutun içeriğimizdeki anahtar kelimeler, içerik ve anahtar kelime uyumu, içerik ve başlık uyumu, içeriğin özgün oluşu bu saydıklarımızın hepsi önem taşır. Sitemize girdiğimiz içerik tamamen bize ait olmalı başka sitelerden alınmış olmamalı ki popülaritemizi zedelemesin bu durum. Kullandığımız anahtar kelimeler hedef kitlemize hitap etsin ve metnimize belirli bir oranda serpiştirilsin ki ziyaretçiler içeriğimizi okumaya devam edip, aradıklarını bulduklarını düşünsünler ve tekrar ziyaret etsinler.

Related posts