AdSense ‘ten En İyi Şekilde Yararlanma

Web sitemizin pek çok yerinde vurguladığımız gibi AdSense ile başarılı olmanın en belirgin kuralı ziyaretçi sayınızdır. Günde en az 1.000 tekil ziyaretçi edinebilirseniz kalıcı bir gelir elde edebilirsiniz.

Elbette gerekli ziyaretçi sayısı siteden siteye göre değişim gösterebilir. 1.000 sayısını bir standart veya olması gereken bir değer gibi görmeyiniz. İçeriğe iyi hedeflenmiş reklamlar sayesinde tıklama oranı artacak ve böylece daha fazla kazanabileceksiniz.

Tıklama oranı, reklama yapılan tıklama sayısının toplam sayfa gösteriminize oranıdır. Günlük 100 reklam gösteriminiz var ve 10 tıklama almışsanız, Sayfa TOolacaktır. Her bir tık ile ne kadar kazandığınız Google tarafından açıklanmasa dahi tahmini kazançlarınızı görebilirsiniz.

İyi bir Sayfa TO kaç olmalıdır diye bir soru aklınıza takılabilir. Siteden siteye farklılık göstermekle beraber online pazarlamacılıkta ortalama %1-%2 tıklama oranı uygundur. Google AdSense sitenizin içeriğine uygun reklamlar gösterebildiği için bu oran biraz daha yüksek olabilir.

Related posts